Paul Di’Anno – wywiad

Pierwszy wokalista Iron Maiden, Paul Di’Anno, zapowiedział na rok 2014 wielki powrót. Reaktywował uwielbianą przez swoich fanów grupę Killers, przygotowuje z nią nowy album studyjny i już za miesiąc pojawi się w Polsce na kilku koncertach, na jednym z nich nagrywając materiał na płytę DVD. A do tego pierwsze trzy krążki Killers zostały wznowione przez Metal Mind Productions w formie miłych dla oka digipacków wzbogaconych dodatkowymi nagraniami. Włączcie więc sobie podkład muzyczny w postaci takiego na przykład „Murder One” i sprawdźcie co Wielki Paul miał nam do powiedzenia na temat nadchodzących atrakcji.

Powiem szczerze: osobiście dziwię się, że zamiast „Phantom of the Opera” Maidenów nie grasz „The Land God Gave to Cain” Battlezone, który w niczym mu przecież nie ustępuje. Byłem na Twoim koncercie w Krakowie kiedy nagrywałeś DVD „The Beast in the East” i świetnie się bawiłem, ale liczyłem na większą ilość numerów Battlezone i Killers…

Taaak, jasne, świetnie to rozumiem, ja też nie lubię udawać cover bandu. (śmiech) Granie utworów Iron Maiden to miała być taka jednorazowa sprawa, ale ludziom tak się to spodobało, że teraz nie sposób z nich zrezygnować. Nie mówiąc już o tym, że organizatorzy koncertów sami często wymuszają na mnie umieszczanie tych numerów w repertuarze. A ja, nie ukrywam, czasami mam ich serdecznie dość. Chciałbym żeby nie miało to miejsca podczas zbliżających się występów z Killers – mnie naprawdę interesuje przede wszystkim granie własnych numerów i uważam, że to ciągłe odwoływanie się do twórczości Iron Maiden trochę pozbawiło moją grupę tożsamości.

Zdjęcie: (c) NoreenKerry Photography

Pełny wywiad TUTAJ

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *