Chris Caffery – Your Heaven Is Real | ★★★½

your heaven is realKto nie może doczekać się premierowego materiału Savatage, ten powinien koić nerwy najnowszym krążkiem jednego z gitarzystów tej grupy – Chrisa Caffery’ego. Jasne, to nie do końca to samo, co wypieszczone albumy Savatage – choćby dlatego, że Caffery solo częściej idzie na żywioł i nie przykłada aż takiej wagi do brzmienia całości – ale i tak znajdziemy na „Your Heaven Is Real” wystarczająco dużo nawiązań do stylu tej grupy, aby poczuć satysfakcję obcowania z tymi trzynastoma utworami.

Że nie będzie lekko, zwiewnie i przyjemnie słychać już w otwierającym materiał numerze tytułowym: zaczyna się od szeptanego, filmowo-teatralnego wstępu, a potem Caffery łapie za gitarę jak za karabin maszynowy i nie przestaje do nas strzelać przez najbliższe pięć minut. Potem przeładowuje i rozpoczyna kolejny kawałek, „Arm And A Leg” – jeszcze bardziej poszarpany od poprzednika i oferujący jeszcze szerszą gamę atrakcji, w tym ładne savatage’owe melodie, szatańskie recytacje, nerwowy refren i dzikie gitarowe sola. Także w następującym po nim „Just Fine” można dosłuchać się pomysłów godnych Savatage (ten refren!), ale jako całość rzecz wypada jednak nazbyt chaotycznie; można sobie co prawda wyobrazić jak lider Savatage, Jon Oliva, siada do tej kompozycji i majstruje przy niej, przerabiając ją na kolejny godzien zapamiętania hymn swojego zespołu – ale trochę roboty jednak by z tym miał…

Na szczęście od utworu numer 4 zatytułowanego „Why?” robi się już naprawdę bardzo, bardzo ciekawie. Ten kawałek to siedem i pół minuty pełnego pasji savatage’owego grania w najlepszym stylu – co prawda balladowego, ale z odpowiednią dawką ognia, zarówno ze strony wokalisty/gitarzysty (Caffery, jak i wcześniej na solowych albumach łączy te funkcje, dodatkowo obsługując gitarę basową), jak i perkusisty (tu artystę wspomaga Brian Tichy).

Pełna recenzja TUTAJ

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *