Atomic Blonde | ★★★

atomic blonde dvdŻeńska podróba „Johna Wicka” – czy jednak coś więcej?

Choć do doskonałości sporo „Atomic Blonde” brakuje, zdecydowanie optuję za drugą odpowiedzią. Charlize Theron powala tu seksapilem i imponuje niesamowitą sprawnością fizyczną, James MacAvoy – nie po raz pierwszy! – pokazuje, że najlepiej wypada w rolach świrów z morderczym instynktem, a reżyser David Leitch każe nam zbierać szczęki z podłogi po każdej – ale to absolutnie KAŻDEJ! – scenie akcji.

„Atomic Blonde” to zainspirowana komiksem opowieść o pięknej i zabójczej pani szpieg (Theron), która zapuszcza się w niebezpieczne zaułki wciąż jeszcze przegrodzonego murem Berlina, by pomścić śmierć swojego kolegi i zdobyć pewną superważną Listę, która nie może wpaść w niepowołane ręce. Ma jej w tym pomóc obeznany z urokami miasta David Percival (MacAvoy), ale… czy temu szalonemu, rozmiękczonemu wódką gościowi na pewno można ufać? Zresztą – najważniejsze, że aby osiągnąć cel pani szpieg będzie musiała sporo powywijać nogami, wbijając różnych drani w lustra, ściany i podłogi, w wolnych chwilach serwując sobie nagie kąpiele w wodzie z lodem. Prawda, że głupio byłoby przegapić taki film z Charlize w roli głównej?

Dodatki na płycie DVD | ★★★

Dodatki na płytach DVD to ostatnio coraz większa rzadkość, należy się więc cieszyć, że w tym wypadku ich nie zabrakło. Co prawda nie uświadczymy tu komentarza reżysera Davida Leitcha, czy jakiegoś dłuższego materiału typu „The Making of”, ale zestaw zwięzłych (4-7-minutowych) filmów z planu i sali gimnastycznej ogląda się nadzwyczaj przyjemnie. Intrygująco prezentuje się zwłaszcza odbudowywanie dawnego Berlina we współczesnym Budapeszcie, a odkrywanie sztuczek, jakie z imponującym skutkiem stosowali tu kaskaderzy przypomina nam na czym polega prawdziwa magia kina. No a na Charlize okładającą facetów na macie podczas treningów można by patrzyć i patrzyć… Do tego dostajemy jeszcze zwiastun i 6 minut scen niewykorzystanych w filmie.

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *